Įkvepiantys tėčiai #1

Pasaulis pilnas blogų ir straipsnių apie gyvenimą su vaikais, bet kas gi juos rašo? Taip, 90%+ mamos. O ką daryti vyrams, kur semtis įkvėpimo kaip būti tėčiu? Na taip, semtis galima iš savo neišsemiamos vaizduotės, dar iš draugų ir artimųjų gerųjų pavyzdžių, iš knygų, bet vis dėlto. Būtent todėl šiandien noriu susipažindinti su keletu tėčių, kurie savo tėvystės patirtimis dalinasi internete.

teciai
© Milda Tylaitė Photography

***

Tėčio blogas „Darau, blė“ – iš tų, kuriuose vyrauja krūva skirtingų temų, iš tų, kur autorius rašo apie viską, kas tik jį domina, o domina beveik viskas. Maistas, statybos, kelionės, elektronikos reikalai ir tarp viso to – įžvalgos apie vaiko ugdymą ir tėvystę.

Čia rasite daug praktinių tėtiškų patarimų su charakteriu – ne tik kaip (su)gyventi su vaiku, bet ir apie darželio, mokyklos parinkimą, vaikų kambario įrengimą, daug tėvystės knygų, seminarų apžvalgų ir šiaip nuomonių bei pastebėjimų (kartais gana kategoriškų, kartais diskutuotinų, bet blogas be prieskonių juk būtų prėskas daiktas). Autoriaus nuomonėms ir pastebėjimams didelę įtaką daro dr. Austėja Landsbergienė, tad blogas tikrai patiks, jei pritariate jos mintims apie ugdymą. Skaitomiausias „Darau, blė“ įrašas – „Ką su vaikais turi daryti tėčiai“.

***

Dviejų dukterų tėčio Jordano Watsono iš Naujosios Zelandijos projektas „How to DAD“ – tai tėvystės „be egzistencinio skausmo“ video instrukcijos su daug (savi)ironijos padažo. Jo patarimai gal ir nesuteikia realių buities su kūdikiu palengvinimo įgūdžių, bet gerokai praskaidrina dieną.

„How to DAD“ prasidėjo visiškai netyčia, kai Jordanas, likęs namuose su mažąja dukra pusantrų metų Alba, ekspromtu nusprendė padovanoti neseniai tėčiu tapusiam bičiuliui humoristinį video su patarimais „kaip laikyti kūdikį“:

Pasidalinęs rezultatu bičiulio Facebook sienoje, kitą dieną Jordanas atsibudo interneto žvaigžde. Ilgainiui jis pasidavė įkalbinėjimams nufilmuoti daugiau „patarimų“, o dabar, kaip jau beveik privaloma išpopuliarėjusiems blogeriams ir vlogeriams, išleidžia savo tėvystės „patarimų“ knygą. Ir nepaisant to, kad „How to DAD“ „patarimai“ nepretenduoja į rimtumą, Jordanui Facebooke rašo galybė tėčių ir mamų, susiduriančių su tikromis vaikų auginimo bėdomis. „Stengiuosi visiems atsakyti ir nuoširdžiai patarti bandydamas įsivaizduoti, kaip aš elgčiausi jų situacijoje. Išskyrus vieną klausimų tipą – niekada nepatarinėju apie žindymą“ – pasakoja jis.

***

„Exploding unicorn“ – kitas projektas, gimęs iš keturių (!) dukterų tėčio Jameso Breakwello priklausomybės nuo Twitterio. Po keletą kartų per dieną jis transliuoja savo absurdiškus, juokingus ir saviironiškus pokalbius su dukterimis (arba, kaip sako pats, „tiesiog kuriu prastus pokštus ir užrašau, kad tai pasakė penkiametė“). Taip pat rašo dar labiau koncentruoto sarkazmo kupiną blogą. Nežinia, kur baigiasi tikrovė, ir kur prasideda jo humoras, bet Jamesas pasakoja, kad viena vertus Twitteris ir kiti socialiniai tinklai jį skatina būti geru tėvu ir kuo daugiau laiko praleisti su vaikais. „Kita vertus, tuo pat metu esu siaubingas tėvas, nes tai darau tik dėl to, kad turėčiau kuo daugiau medžiagos naujiems įrašams“.

„Mūsų autobusiuke yra laisvos vietos, todėl galėtume turėti dar vieną mergaitę. Nes jei gimtų berniukas, mano žmona namus iš karto užverstų naujais berniukiškais rūbais ir daiktais“. Bet kuriuo atveju, berniukus Jamesas auklėtų taip pat kaip ir dukras, kurios auga  „Žvaigždžių karų“ dvasia ir nuo ankstyvo amžiaus susipažįsta su video žaidimų subtilybėmis.

ex-unicorn
@XplodingUnicorn

***

Kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad iš interneto tėčių požiūrio į gyvenimą su vaikais ir nurautų (nors kartais – kaip tik nepaprastai racionalių ir praktiškų) idėjų pasisemti gali ne tik kiti tėvai, bet ir mamos.

O jūs kokius interneto tėčius skaitote, žiūrite ir lengva ranka galėtumėte rekomenduoti?

2 thoughts on “Įkvepiantys tėčiai #1

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s