Naminis Advento kalendorius nezgrebniems

Mokykloje dvi pamokos, kurių rezultatai varydavo į neviltį, buvo darbai ir kūno kultūra. Taigi akivaizdu, kad zgrebnumo rankdarbių bei buities kultūros srityje (ir sportiškumo, bet šiandien ne apie tai) man trūksta gerokai. Įsiūti sagą, numegzti keletą per mažų mezginių su gilia mintimi ir juos dažniausiai išardyti – va, maždaug, ir baigiasi gebėjimai.

O sniegas purus, o jauniausias šeimos narys priaugo dovanotą elniuko kostiumą ir, nori nenori, pajauti į sprandą alsuojant Kalėdas. Taip taip, dar prieš kokį ketvertą metų Kalėdų dvasia lapkritį man sukeldavo ironiškai pakeltą antakį ir pašaipiai susisukusias lūpas, bet vaikų turėjimas tokį skepsį labai greitai išgydo. Turint krūvą vaikų Kalėdų dvasią pradedi pasitikti stipriai iš anksto, antraip ji užgriūna visu savo masyvaus kūno svoriu prieš pat Kūčias.

Ir štai Advento kalendorius – vienas svarbesnių Kalėdų dvasios elementų. Taip, dėl tų pačių vaikų ir dėl nostalgijos savo vaikystei ir kalendoriams su šokoladukais už popierinių durelių. Žinoma, šis klasikinis variantas – vienas labiausiai viliojančių nezgrebnuosius, kaip ir visokie prašmatnesni jo variantai, pvz., lego, playmobil ar pan. Advento kalendoriai, kuriems nereikia anei jokio jūsų rankų indėlio. Bet mes čia šiandien apie nezgrebnumą su šiokia tokia pretenzija, todėl ready made kalendorių variantas netinka.

Šiais metais planuoju meistrauti tokį kalendorių-mikromiestelį iš 24 popierinių namukų, kurių trafaretus galite atsisiųsti nemokamai iš čia. Yra ir spalvotas, ir juodai baltas variantas, ir smulkios instrukcijos kaip viską realizuoti. Kol kas manau, kad tai puikiausias kompromisas, nereikalaujantis super gebėjimų, leidžiantis išvengti ilgų naktinio darbo karpant ir klijuojant valandų, bet duodantis akiai malonų ir subtilų rezultatą:

mrprintables-paper-city-advent-calendar-3

O apie valandų valandas klijavimo kalbu iš patirties – iki šiol vienintelės Advento kalendoriaus gaminimo patirties pernai. Kaip ir su pirmuoju pirmų vaikų gimtadieniu, taip ir su pirmuoju Advento kalendoriumi persistengimo tikimybė yra itin didelė. Taip gana paprasta idėja, saldainių girlianda virš vaikų lovų, virto kokiom penkiom karpymo ir raišiojimo naktimis:

dsc04795
© Pterodaktilis

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s